Elon Musk Sahip Olduğu Bitcoin Miktarını Açıkladı

tarihinde yayınlandıGündelik içinde yayınlandı

Elon Musk için bitcoinin yaratıcısı yorumları geride kaldı; ama hakkında merak edilenler bitmek bilmiyor. Musk ise Twitter üzerinden gelen soruları cevapsız bırakmıyor. Özellikle Tesla konusunda gelen şikayet ve soruları dikkate alarak, müşteri memnuniyetini artırıyor. Ama Musk hakkında en çok merak edilen konulardan birisi, hiç şüphesiz kripto para yatırımı yapıp yapmadığı. Daha önceleri bu konuda çıkan iddiaları da cevap veren Musk, bu sefer sahip olduğu BTC miktarını açıkladı.

Elon Musk 21 Şubat tarihinde küresel internet için göndereceği uyduların Starlink takımyıldızında hizmet vereceklerini bir tweetle açıkladı.

Elon Musk Starlink Açıklaması

Bu tweetin ardından Aynı Yıldızın Altında isimli filmden esinlenilerek bir isim oluşturduklarını açıklayan başka bir tweet daha attı. İşte bu tweetin ardından @deadlybananas isimli bir Twitter kullanıcısı Elon Musk’a son zamanlarda yaşanan dolandırıcılık üzerine ne düşündüğünü sordu.

 

SpaceX Tüm Dünyaya İnternet Erişimi Sağlayacak Uyduları Uzaya Gönderdi!

 

 

Elon Musk ise bu konuda bir fikri olmadığını ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’e bildirdiğini söyledi.

Not sure. I let @jack know, but it’s still going. I literally own zero cryptocurrency, apart from .25 BTC that a friend sent me many years ago.

— Elon Musk (@elonmusk) 22 Şubat 2018

İşte bu cevap tweetinde 0.25 bitcoini olduğunu da açıkladı. Bunun dışında herhangi bir kripto parası olmadığını da belirtti. Bu sayede Elon Musk’ın güncel fiyatlar üzerinden yaklaşık 2500 dolarlık bitcoini olduğunu öğrendik. Musk, yıllar önce bir arkadaşından gelen bitcoini olduğunu açıklamıştı ama miktarını söylememişti.

🚀 Powered by Piyasa.Paratic.com

Donald Trump, Vitalik Buterin gibi ünlü isimlere benzer hesaplardan ethereum dolandırıcılığı yapılmaya başlandı.

Twitter Ünlü Fake Hesaplar Dolandırıcılığı

Kullanıcı adı kısmındaki küçük değişiklikler yapılıyor ve eğer dikkat etmezseniz fake hesap olduğunu anlayamıyorsunuz. BuzzFeed tarafından yapılan haberde; Elon Musk, Donald Trump gibi ünlü isimler kullanılarak oluşturulan hesaplardan ETH dolandırıcılığı yapıldığını açıklamıştı. 27 fake hesap belirlendiğini ama tam sayının bilinmediği de söylenmişti.

🚀 Powered by Piyasa.Paratic.com

Vitalik Buterin de kendi ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılıkları açıklamış ve bu konuda dikkat edilmesi gerektiğini söylemişti.

Twitter is terrible, part 629: go to this link, but with the space removed. Notice how it is not in fact my tweet.

https: //twitter.com/VitalikButerin/status/966340995347513344

— Vitalik Buterin (@VitalikButerin) 23 Şubat 2018

Fake hesaplardan kripto para bağışı yapacaklarını duyuran dolandırıcılar, bir adres paylaşıyorlar. Bu adresi kullanan kişilerin hesaplarından kripto paraları çalınmaya açık hale geliyor. Airdrop gibi işlemlerin son zamanlarda artması, birçok kişinin bu şekilde dağıtılan paralara ilgisini artırmış durumda. Bu yüzden bilgilerin gerçek olup olmadığını araştırmadan herhangi bir işlem yapmamanızı öneririz.

 

Source: Elon Musk Sahip Olduğu Bitcoin Miktarını Açıkladı