Sermaye Meselesi

Türkiye'nin En Çok Oynanan Oyununu Yeniden Tasarlayalım

Kendi İş Fikri Arşivimi Açıyorum Daha önce yapılmamış iş fikirlerimi genel hatlarıyla paylaşmaya karar verdim.Fikirlerimi paylaşmaktaki tek amacım herhangi birini hayata geçirmek isterseniz sadece fikir babası olarak Ayhan YILDIZ‘ı göstermeniz yeterli.  

Türkiye de tartışılmaz bir gerçek varsa o da her 10 kişiden birinin tavla oynadığı gerçeğidir. Ama en memnun olmayan kitle de malesef bu oyunda bulunuyor. Oyunun mantığı standart olması nedeniyle yıllardır süre gelmiş bir oyun olma özelliği taşıyor. 

Tavlanın Yeni Kurallarını Yazalım

  •  Kesinlikle gele kalkmalı artık.Bunun için yapılabilecek en mantıklı durum sırayı komple kapatmayı engellemek.Yani oyunculardan biri tüm taşlarıyla kendi sırasını diğer oyuncu girmesin diye kapatır.Kapatmayı engellemek için sırada 1 taslık boşluk bırakma zorunluluğu.Tek taş durabilir ama kapı yapılamaz.
  • Oyunun en sıkıcı yanlarından biri olan düşük sayıların gelmesi durumu.Bu durum için 2 seçenek mevcut.Birincisi joker zarlar yani belirlenen sayı kadar 3×3 üstü atma hakkı. İkincisi oyunun iki tarafında da taşlar birbirini kırmayacak şekli aldıysa 3×3 üstü atabilmeleri olmalıdır.
  • Gruplu eşleşme yapılarak herkes kendi barajında insanlarla karşılaşabilir ve daha memnun oyundan ayrılabilirler.

İş fikirleri hakkında yazdıklarımızı okumak için tıklayın.

Sunduğumuz projeleri geliştirmemize yardımcı olun.