Format AvcısıGündelik

Yaratıcı İş Fikirleri 2 – Dijital Platformların Ürünleri

Fikrin Giysi Hali

Kendi İş Fikri Arşivimi Açıyorum Daha önce yapılmamış iş fikirlerimi genel hatlarıyla paylaşmaya karar verdim.Fikirlerimi paylaşmaktaki tek amacım herhangi birini hayata geçirmek isterseniz sadece fikir babası olarak Ayhan YILDIZ‘ı göstermeniz yeterli.

Görsel Basit olarak tasarlanmıştır.Amaç Akıllarda fikir uyandırmaktır.

Dijital Platformların Ürün Satışı

Problem :

Dijital platformlar  sadece dijitalde reklam sağlayabilmekte.Marka imajını ise tam verimli günlük hayata geçirememektedirler.

Çözüm :

Markaların daha geniş ve anlaşılmayan reklamlara ihtiyacı var.Bunun için markalardan onlar adına kaliteli ürünlerini üretip satışını sağlamak için izin almanız yeterli. Bir dijital platformun thişort ‘ünü yapmak için izin alabilir veya tamamen markaya yaptırabilir daha sonrasında ise satışını sağlayabilirsiniz.İnsanlar fark etmeden satışını sağladığınız dijital platformdan haberdar olacak ve markaya güven duyacaklardır.

 

Pazarlama Taktiği :

  • Dijital platformlar ile anlaşabilir ve marka imajı oluşturacağı şeklinde ikna edebilir,üretimin bedelini karşılamasını sağlayabilirsiniz.Sizde satışınızı gerçekleştirir ve kazancınızla ilgilenebilirsiniz.
  • Dijital platformların tasarımlarının sempatik olmasına dikkat etmeli ve satışın bu şekilde verimli olacağını unutmamalısınız.
  • Giyim sektöründe henüz şekillenmemiş olan bu pazarın fiyatlarını asla düşük belirlemeyin. Pazarın kaymağını yemelisiniz.
  • Satışını sağlayacağınız firmaların imajının iyi olmasına dikkat edin. Yoksa bu pazarı amatör grubuna devreder ve halk pazarlarına düşmesine neden olursunuz.
  • Birkaç ürünü tek paket yaparak kutulu veya ambalajlı şekilde satış sağlayabilirsiniz.

Unutmayın !!

Yaptığınız bu sistemi başkaları da kopyalamaya çalışacaktır.Bu sebeple platformlarla kaliteli anlaşmalar sağlamalı ve sadece sizin onlar için çalıştığınızı vurğulamalısınız.

Giyim sektöründeki köklü değişiklerden haberdar mısınız ?

Birkaç sene önce en üst pazarlamacılar tarafından bazı temel kararlar alınmış ve bu kararlar insanlığı köklü değişikliklere yönetmiştir.Bu büyük değişim adı cinsiyet eşitliğiydi. Bu kavramı kullanarak kadın ve erkeklerin aynı kıyafetleri giyebileceğini fark ettiler.Bunun sonucunda kadınlar erkek kıyafetlerini , erkeklerse kadın kıyafetlerini özgürce giyecek ve böyle tüketim zinciri kendini katlayarak devam edecekti.İlerleyen zaman diliminde senelik cirolar sürekli artacaktı.Bu fikri herkes çok beğendi ve harekete geçildi. Bu fikri harekete geçirmenin en kilit noktası olan eşcinsellik ile defileler yapıldı.Vitrinler yeniden dekore edildi.Hedeflenene ulaşıldı.Günümüzde ise bunun etkilerini fazlasıyla görmekteyiz ve bu çığ fenomen kitlesi tarafından hızla büyümeye devam ediyor.

Yaratıcı İş Fikirleri 2 – Dijital Platformların Ürünleri” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir