Gündelik

Başarıyı Hedefleyen Her Gencin Edinmesi Gereken 5 Alışkanlık

Başarıyı Hedefleyen Her Gencin Edinmesi Gereken 5 Alışkanlık

Hepimizin hayalleri var. Hemen hemen hepimiz başarılı olmak istiyoruz. Başarıyı hedefleyerek ilerlediğimiz bu yolda elbette eğitim, sıkı çalışma, iş gibi genel etkenlerin payı büyük fakat özellikle gençlik yıllarında yaşam tarzımızın bir parçası haline getirmemiz gereken birtakım alışkanlıklar var.

1) Aynı şeyleri değil, farklı şeyleri deneyimleyin.

df5prs - Başarıyı Hedefleyen Her Gencin Edinmesi Gereken 5 Alışkanlık

Deneyimlerimiz başarı yolculuğumuzun kilometre taşlarıdır. Her yeni deneyim ufkumuzu genişletiyor. Bize yeni yetenekler, insanlar ve bakış açıları kazandırıyor. Aynı şeyleri tekrar tekrar deneyimlemek ise bazen her şeyden değerli olan zamanımızı kaybetmemize neden olabiliyor.

2) Amacınız tutkunuzu keşfetmek olsun.

fs7k6i - Başarıyı Hedefleyen Her Gencin Edinmesi Gereken 5 Alışkanlık

Tutkularınızı keşfedin. Sevdiği işi yapan biri için başarı da, para da, mutluluk da kaçınılmaz olacaktır. Tutkunuzu keşfetmenin ilk anahtarı ise bir önceki maddede bahsedilen deneyimlerdir. Her yeni deneyimde gerçekten ne yapmak istediğimizi, hangi alanda başarılı olmak istediğimizi sorgularız. Bu deneyimlerden biri, sizi hayatınızın sonuna kadar neyi yapabileceğinize inandıracak ve tutkunuzu ya da tutkularınızdan birini keşfetmiş olacaksınız.

3) Risk alın.

4ln9p4 - Başarıyı Hedefleyen Her Gencin Edinmesi Gereken 5 Alışkanlık

Mark Zuckerberg diyor ki;

“En büyük risk, hiç risk almamaktır.”

“Değişen dünyada başarısız olmak istiyorsanız ilk stratejiniz hiç risk almamak olmalıdır” şeklinde de sözlerine devam ediyor.

En korkutucu an, yola çıkmadan hemen önceki andır. Mükemmeliyetçiliği bir kenara bırakın ve yola çıkın, risk alın!

4) Size nelerin iyi gelip gelmediğinin farkında olun ve iyi yaşayın.

1d6m6u - Başarıyı Hedefleyen Her Gencin Edinmesi Gereken 5 Alışkanlık

Size ne ilham veriyor? Neyi yaparken çok iyi hissediyorsunuz ve veriminiz artıyor? Nasıl şeyler sizi negatif etkiliyor? Ne tür insanlarla zaman geçirmekten keyif alıyorsunuz ya da hoşlanmıyorsunuz?

Size nelerin iyi gelip gelmediğinin farkında olun. Başarı yolculuğunda veriminiz ve motivasyonunuz her daim yüksek olmalı. Sizi bunlardan alıkoyan şeyler uzak durun. Aynı şekilde iyi beslenin ve spor yapın. İyi yaşayın!

5) Etkinliklere gidin, fırsatlara açık olun.

y7f0sr - Başarıyı Hedefleyen Her Gencin Edinmesi Gereken 5 Alışkanlık

Artık ‘Fırsatlara Açık Olmak’ 21. yüzyıl yetkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Yeni fırsatlar edinebilmek için etkileşim gerekiyor. Etkileşim içinse yeni insanlarla tanışmak, yeni vizyonlar edinmek gerekiyor. Dolayısıyla gidebileceğiniz muhtemel etkinlikleri kaçırmayın. Burada insanlarla temaslarda bulunun, yeni fırsatlar edinin.

26-29 Nisan tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde Türkiye’nin gençlerini geleceğe yön veren trendlerle 6. kez buluşturacak Genç Türkiye Zirvesi için yerini ayırt!

Şehir dışı katılım için ön başvurular 16 Mart’a, şehir içi katılım için ise 23 Mart’a kadar devam ediyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için: GencTurkiye.net
yo1o1h - Başarıyı Hedefleyen Her Gencin Edinmesi Gereken 5 Alışkanlık

 

Source: Başarıyı Hedefleyen Her Gencin Edinmesi Gereken 5 Alışkanlık