Bill Gates’ten Ses Getirecek Kripto Para Açıklaması: Ölümlere Neden Oluyor!

tarihinde yayınlandıGündelik içinde yayınlandı

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan ve teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, kripto paralarla ilgili gündem olacak bir açıklamaya imza attı. Gates yaptığı açıklamada kripto paraların ölüme sebebiyet verebildiğini belirtti.

Bill Gates daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in mevcut para birimlerinden daha iyi olduğunu belirtmişti. Daha önce Afrika’daki açlık sorunu ve akıllı şehir kurmak gibi projelerle adından söz ettiren ünlü milyarder son olarak kripto paralarla ilgili yaptığı açıklama ile gündeme gelmiş durumda.

‘Kripto Paralardaki Gizlilik Tehlikeli’

 

Bill Gates’in kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamada gizliliğe vurgu yaptığı göze çarpıyor. Reddit’te bir kullanıcının kendisine kripto paralarla ilgili düşüncelerini sorması üzerine cevap veren Bill Gates, ‘Kripto para birimlerinin asıl özelliği gizliliktir. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum.’ ifadeleri ile dikkat çekti.

🚀 Powered by Piyasa.Paratic.com

Bill Gates açıklamasının devamında dünya üzerindeki, kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve terörle mücadele gibi önemli konularda kripto paraların önemli rol oynadığını belirtti. Ancak özellikle uyuşturucu ticaretinde kripto paraların kullanılmasının ölüme varabilecek sonuçlar doğurduğunu sözlerine ekledi.

Bill Gates’in Açıklamaları Bitcoin Fiyatlarını Etkiledi

 

Dünyanın önde gelen milyarder insanlarından Bill Gates’in kripto paralarla ilgili ses getiren açıklaması piyasayı da doğrudan etkiledi. Sabah saatlerinde 11.000$ ın üzerinde işlem gören Bitcoin’in günün ilerleyen saatlerinde 10.500$a gerilemesinde Gates’in açıklamalarının rol oynadığı belirtiliyor.

 

Gelen her bir açıklama ile önemli oynamalar yaşanan kripto piyasasında önümüzdeki günlerde ne gibi değişimler yaşanacak zaman gösterecektir.

 

Source: Bill Gates’ten Ses Getirecek Kripto Para Açıklaması: Ölümlere Neden Oluyor!